HAKKIMDA

Hakkımda

BEN PINAR,

1974 Yılında İzmir-Bornova da doğdum. Daha sonra Torbalı da yaşadım. “İzmir” hayatım boyunca “güneş” ile özdeşleşen bir kavram oldu. Sıcak ve güneşli...

Üniversite eğitimim için İzmir den ayrılıp Kocaeli ne gidişim “yağmur” du benim için. Önce “güneş”ten “yağmur”a geçiş şaşırttı beni. Gün geçtikçe “yağmur” un huzuru ve bereketi girdi hayatıma.

Üniversiteyi bitirdikten sonra, müthiş bir koşuşturmaca ile iş hayatı başladı. Bu telaşlı ve yoğun tempo, hayatımın istikametini İstanbul’a çevirmeme sebep oldu.  İstanbul’un yüksek hareketli yapısı yüksek “enerji” ye sürükledi beni.

“güneş”, “yağmur” ve “enerji” üçgeninde güzel bir yolculukta olduğumu hissediyorum.

İyi günler de yaşandı , zor günler de...

Kendimi ve dünyayı sürekli keşfediyor olmak inanılmaz onarıcı, mutluluk verici.

Endüstri Mühendisliği mesleğimi 20 yıl üzeri süre severek yaşadım.

Ancak aklımda her zaman İç Mimari üzerine merak devam etti. Çalıştığım iş yapısını değiştirerek belki de radikal bir karar alarak , İç Mimari üzerine eğitim aldım. Uygulamalarımı keyifle yaptım ve yapıyorum.

Tüm bunlar süregelirken tasarım ve detaya olan ilgim daha da arttı. Geleneksel Türk Sanatları içinde mihenk taşlarından biri olan ÇİNİ ile daha da yakınlaştım.

Herkesin ömrü boyunca, farkında olarak ya da olmayarak sürdürdüğü içtenlikli gerçek arayışı “ÖZGÜRLÜK” ; bende ÇİNİ ile sınırsızlığımı keşfetmemi sagladı.

 

Çok büyük ve erdemli bir dünyada, gitmeyi düşündüğüm uzun yolun başındayım. Ve çok heyecanlıyım.

Herkesle paylaşılan mutluluk; herkese temas ederek çoğalır.

Mutlu kalın, ÇİNİ ile kalın....

 

Çalışma Hayatım...

©2020 - PINAR SEÇKİN. Tüm Hakları Saklıdır. İşte Kobi Hazır Web Sitesi